آغاز همکاری باشگاه غذا و خوراك‌شناسی کمیسیون ملی يونسكو-ايران با موسسه پل بكوز فرانسه


اعضاى هيات رييسه باشگاه غذا و خوراك شناسی کمیسیون ملی يونسكو-ايران با رئيس و مديران موسسه پل بكوز فرانسه در شهر ليون ديدار و گفت و گو كردند.

به گزارش روابط عمومى باشگاه، در اين نشست احمد فتح‌الهى عضو شورای سیاستگذاری و رئیس کارگروه صنایع باشگاه غذا و خوراک شناسی یونسکو و امیر ثابت‌پى عضو شورای سیاستگذاری باشگاه، ضمن تشريح فعاليت‌هاى باشگاه، به ابراز تمايل جهت توسعه همكارى دو طرف در صنايع غذايى، خوراک و رستوران تاكيد كردند.

برگزارى دوره‌هاى آموزش براى آشپزهاى حرفه‌ای، شركت در نمايشگاه‌هاى حوزه صنايع غذايى، خوراك و مديريت رستوران دارى و برگزارى همزمان هفته غذاى ايران و فرانسه از محورهاى این نشست بود. طرفين با ابراز خرسندى از آغاز همكارى ضمن تبادل ديدگاه‌هاى خود، درباره اجرايى شدن موضوعات مطرح شده تا ماه آينده گفت‌وگو كردند.

دكتر ژيروديه رئيس موسسه پل بكوز، دكتر ژبورو رئيس دپارتمان تحقيقات و تنى چند از مديران ارشد اين موسسه، دكتر امير روشن بخش معاون دبيركل کمیسیون ملی يونسكو-ايران، دكتر كيانى رئيس دانشگاه علوم پزشكى مشهد، دكتر قيور رئيس مركز مقوله ٢ تحقيقات علوم پايه پزشكى و تغذيه يونسكو در ايران در اين نشست حضور داشتند.

گفتنى است “پل بوکوز” در فرانسه با نام پدر هنر آشپزی مشهور است و به عنوان نمادی از آشپزی فرانسه شناخته می‌شود. بوکوز، سفیر آشپزی مدرن فرانسوی بود و به عنوان یکی از بهترین آشپزانی شناخته می‌شد که آشپزی جدید فرانسوی را به اوج خود رساند. سبک او بر استفاده از مواد غذایی تازه و باکیفیت متمرکز است.

موسسه آشپزی پل بوکوز بهترین مرکز آموزش و تحقيقات حوزه صنايع غذايى و آشپزی فرانسه است كه جايگاه ويژه‌اى در حوزه ديپلماسى غذا و خوراك دارد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!